Jaka pościel sprawdzi się na Walentynki?

Walentynki to bez wątpienia jeden z bardziej wyjątkowych okresów w roku dla każdego z nas. Dzień zakochanych jest szczególny, a co za tym idzie, każdy chce zrobić swojej drugiej połówce niewielką niespodziankę. Najczęściej wybieranym miejscem na jakiekolwiek niespodzianki jest oczywiście sypialnia. Nie jest tu mowa oczywiście o niczym innym jak o dobraniu odpowiedniej pościeli i sprawieniu, że cała sypialnia zostanie idealnie przygotowana na nadchodzące Walentynki. Jednocześnie z pewnością nie będzie to takie proste. Dlaczego? Otóż pościeli zwykle nie kupujemy jedynie na jeden raz. W dużej mierze pozostaje ona z nami na bardzo długo. Wobec tego trzeba dobrać ją w taki sposób, by pasowała ona zarówno na Walentynki jak i na każdy, kolejny dzień.

Idealna pościel na Walentynki musi być dopasowana pod względem rozmiaru

Nie da się ukryć, że nawet najpiękniejsza pościel na Walentynki nie będzie się prezentowała zbyt wyjątkowo w momencie, kiedy nie zostanie ona dopasowana do rozmiarów łóżka. Mowa tu przede wszystkim o tym, że skoro nasze łóżko małżeńskie ma wymiary 180×220 to analogicznie pościel 160×200 nie będzie odpowiednim dopasowaniem. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż nie chodzi tu tylko i wyłącznie o samą estetykę łóżka. Tak naprawdę, chodzi również o komfort osób, które będą pod taką pościelą spały. Nikogo nie zaskoczy fakt, że wybierając łóżka małżeńskie, nie wybieramy całkowicie przypadkowo ich rozmiaru. Jest to podyktowane wygodą dwojga osób, które będą na nim spać. Wobec tego wybierając mniejszą pościel niż łóżko, istnieje duże ryzyko, że nie obejmie ona swoim zasięgiem śpiących osób, a w nocy będzie rozgrywać się prawdziwa „walka” o kołdrę. Z tego też powodu wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle ważny, a można nawet powiedzieć, że priorytetowy.

Walentynkowy design to podstawa

Walentynki to święto zakochanych. W tym dniu wszystko przybiera cukierkowe i namiętne barwy, a także formy serca i serduszek. Analogicznie więc pościel w serca idealnie sprawdzi się jako ozdoba walentynkowej sypialni. Taka pościel jeśli wybierzemy ją w nieco bardziej stonowanym kolorze, sprawdzi się świetnie także i na normalne dni. Pamiętajmy jednak o tym, by zakupić bawełniany komplet. Będzie on o wiele bardziej wytrzymały, a co więcej, zachowa swoją głęboką barwę i wyrazisty nadruk na znacznie dłużej niż pościele z innego materiału. Bawełna jest także niezwykle przyjemna dla skóry, więc spanie pod pościelą, która została z niej wykonana będzie prawdziwie przyjemnym i komfortowym doznaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie