Jaka pościel będzie pasować do szarych zasłon?

Wybierając odpowiednie dekoracje do sypialni, zwykle chcemy by tworzyły one ze sobą jak najlepsze dopasowanie. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż sypialnia dla każdego z nas jest miejscem absolutnie wyjątkowym. Wynika to przede wszystkim z faktu, że to właśnie w sypialni wypoczywamy i spędzamy romantyczne chwile ze swoją drugą połówką. W tym szczególnym wnętrzu musi więc panować niepowtarzalna atmosfera. Co więcej, coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie do naszej sypialni nieco większej harmonii i stonowania dobierając do niej zasłony w kolorze szarym. Jak więc pościel będzie do nich pasować?

Harmonia i spokój – jak ją osiągnąć przy szarych zasłonach?

Zasłony szare to absolutny hit jeśli chodzi o trendy aranżacyjne sypialni w tym roku. Coraz więcej osób decyduje się tego typu zasłony zaprosić także do swojego wnętrza. Nie da się ukryć, że kolor szary to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, jednocześnie dobieranie do niego odpowiednich dodatków i tekstyliów sypialnianych jest często zadaniem niezwykle utrudnionym. W pierwszej kolejności warto podkreślić, że wiele zależy do tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam głównie na wprowadzeniu do wnętrza ogromnego spokoju i harmonii, to możemy postawić na pościel w dokładnie tym samym kolorze. Można jedynie wprowadzać nieznaczne zmiany w zakresie odcienia i bawić się wzorami na pościeli. Najlepiej sprawdzi się model w czarne, podłużne paski lub w geometryczne wzory. Dzięki takiemu połączeniu o wiele łatwiej będzie zadbać nad stonowaniem i wprowadzeniem wyciszającej i relaksującej atmosfery w sypialnianym wnętrzu.

Dynamizm i mocniejsze akcenty- jaką pościel dobrać do szarych zasłon?

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, w której chcemy osiągnąć nieco odwrotny efekt. Być może wydaje się nam, że nasza sypialnia jest zbyt nostalgiczna i grzeczna? Wówczas do szarych zasłon warto dobrać mocne i wyraziste akcenty. Pościel bawełniana w kolorze żywej czerwieni może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście jest to dość ekstrawagancka i wyrazista kompozycja. Jeśli nie chcemy jednak iść w tę stronę, to z powodzeniem do szarych zasłon można dopasować czarną pościel z pozłacanymi lub posrebrzanymi zdobieniami. W takiej sytuacji uzyskamy mocny akcent, a jednocześnie nie będziemy balansować na granicy ekstrawagancji. Nie warto decydować się na zbyt jasne i blade barwy, gdyż w tym wypadku zleją się one z szarością zasłon i będą prezentować się zbyt monotonnie i po prostu nudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie