Jaki prezent podarować młodej mamie i jej dziecku?

W momencie kiedy jedna z naszych przyjaciółek została mamą, staramy się jej te pierwsze dni po porodzie maksymalnie umilić, a także okazać nasze wsparcie. Zwykle tuż po powrocie ze szpitala, młode mamy muszą stawić czoło tłumom gości, którzy chcą składać gratulacje i wyrazić podziw dla niej i dla maluszka. Jednak nikt z nas nie pojawi się w odwiedzinach z pustymi rękami. Prawdziwą tradycją bowiem stało się obdarowywanie zarówno mamy jak i jej nowonarodzonej pociechy drobnymi upominkami. Jednak jakie z nich sprawdzą się najlepiej?

Upominek dla małego dżentelmena lub małej księżniczki

Zacznijmy od tego, co można wręczyć nowonarodzonemu maluchowi. Zwykle wybieranie prezentu dla noworodka jest niezwykle skomplikowane. Nie chcemy bowiem, by był on całkowicie zwyczajny, zaś z drugiej strony wydaje się nam, że znalezienie oryginalnego upominku dla tak małej istoty graniczy z przysłowiowym cudem. Okazuje się, że warto w tym celu myśleć nieco bardziej przyszłościowo. Przede wszystkim warto postawić na małe i urocze ubranka, które z pewnością przydadzą się zarówno maluchowi jak i jego mamie. Dla małych księżniczek idealnym dodatkiem może okazać się spódnica tiulowa. Warto wybrać ją w różowym i cukierkowym kolorze. Mała dama jak tylko nieco podrośnie z pewnością nie będzie mogła się jej oprzeć. Z kolei dla małego dżentelmena warto kupić koszulki z wymownymi nadrukami. Takie ubranka dla dzieci nie jest trudno znaleźć. Co jest jednak najważniejsze, upominek w takiej formie będzie nie tylko oryginalny, ale także i praktyczny. Z całą pewnością sprawdzi się on lepiej, niż kolejny zestaw pieluch czy smoczków, których pewnie w domu młodej mamy i tak już nie brakuje.

Co kupić młodej mamie?

Wybór prezentu dla młodej mamy z pewnością będzie o wiele łatwiejszy. Potrzebuje ona bowiem głównie akcesoriów i gadżetów, które pomogą jej sprawnie opiekować się maluchem. W momencie kiedy noworodek pojawił się w domu, młoda mama z pewnością nie myśli o młodych ubraniach czy markowych kosmetykach. Wobec tego jaki upominek warto jej wręczyć? Chusta do noszenia dziecka będzie pomysłem idealnym! Z pewnością młoda mama jej potrzebuje, choć jeszcze może nie być tego świadoma. Taka chusta jest gadżetem niezwykle poręcznym. Dziecko może być zawsze blisko matki, a w między czasie, będzie miała ona zapewnioną swobodę ruchów i wolne ręce, więc może zając się również innymi obowiązkami. Chusty cieszą się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, taki prezent będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie