Gadżety, które sprawdzą się dla niemowlaka

Młodzi rodzice bardzo często w oczekiwaniu na swojego pierwszego malucha, stają przed ogromnym wyzwaniem. Muszą bowiem nauczyć się rozumieć potrzeby i emocje niemowlaka, a także zapewnić mu wszystko, co niezbędne jest do jego prawidłowego rozwoju. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie. Dziecko, szczególnie w pierwszych dniach swojego życia, będzie musiało skutecznie zaadoptować się do nowego otoczenia i zaznajomić z nowymi warunkami. Z kolei rodzice, powinni uświadomić sobie, jakie gadżety oraz akcesoria mogą mu w tym pomóc.

Gryzak, śliniaczek i smoczek

W pierwszych dniach życia dziecka maluszek będzie wyłącznie jadł oraz spał. Wypoczynek jest bowiem najwyższą wartością, która będzie skutecznie wspierała maluszka w rozwoju. Jednak warto pamiętać o tym, że dziecko potrzebuje kilku gadżetów, które ułatwią mu adaptację do nowego środowiska, a rodzicom ułatwią opiekę nad malcem. Na samym wstępie przyda się smoczek, najlepiej wykonany z bezpiecznego dla dzieci silikonu. Pomoże to wyrobić w malcu odruch ssania, który jest tak pożądany. Śliniaczek również okaże się niezbędny. To właśnie ono pomoże młodej mamie zapanować nad plamami i zabrudzeniami na śpioszkach dziecka, które mogą pojawić się np. podczas jedzenia. Na samym końcu, młodzi rodzice powinni myśleć przyszłościowo i wyposażyć swojego malucha również w gryzaczek. Niektóre dzieci zaczynają okres ząbkowania już na przełomie 2-3 miesiąca życia. Wobec tego warto być na to przygotowanym. Najlepiej sprawdzi się gryzak z wypustkami, które będą masować dziąsła dziecka i szybko przyniosą mu ulgę. Dzięki niemu proces ząbkowania będzie przebiegał w przyjemnych warunkach.

Pierwszy kubeczek i zestaw sztućców

Maluch musi nauczyć się samodzielnego picia. Nic więc dziwnego, że wiele osób zaleca naukę picia z bidonu odpowiednio wcześnie. Jednak zanim nasz maluszek będzie na to gotowy, młodzi rodzice powinni zainwestować w kubek doidy. Taki kubeczek, ze względu na swoją konstrukcję znacznie wspomoże naukę picia i zapobiegnie niekontrolowanemu rozlewaniu się napojów. Rodzice z całą pewnością docenią taki gadżet, a sam maluch nie będzie mógł się z nim rozstać. Przyda się również pierwszy, kolorowy zestaw sztućców od bbox. Będą one pomocne w momencie, kiedy rodzice zaczną różnicować dietę swojej pociechy i zaczną wprowadzać do niej również pokarmy stałe. Z takim wyposażeniem maluch z pewnością bardzo szybko opanuje podstawowe umiejętności, a rodzice będą mogli z podziwem obserwować, jak ich mała pociecha się rozwija i uczy nowych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz napisać dla nas tekst?

Skontaktuj się z nami
Kategorie